8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2.Dönem TEOG Deneme Seti

Ürün Kodu:
978-605-983-60-74
Teslimat Süresi: 1 - 3 Gün
Stok Durumu: Tükendi
Minimum Sipariş: 1 Adet
Kategori: Ortaokul
Piyasa Fiyatı:

12.00 TL

Bizdeki Fiyatı: 12.00 TL (KDV Dahil)

TEOG HAZIRLIK KİTAPLARINDA

Müştüre Hizmetlerimizi Arayınız:  0232 343 27 27 - 0232 343 03 04 - 0505 979 88 88

2016-2017

2. DÖNEM TEOG 8.SINIF DİN KÜLTÜRÜ 12 FASİKÜL DENEME

LÜTFEN DİKKAT: Dindersi.com yayınları olarak Kasım 2015 tarihindeki TEOG 1'de konu kazanımlarına yönelik hazırladığımız soru bankamız, yaprak testimiz ve 10’lu deneme sınavımızla yüzde 95 soruları tahmin etme başarısı yakaladık. 
 

12’Lİ PAKET DENEME

·         29 kazanıma yönelik 12 deneme sınavı

·         29 kazanıma yönelik 240 soru.

·         Farklı zorluk derecesinde sorular.

·         TEOG 2'ye yönelik özel olarak hazırlanmış, orijinal sorular,

·         Testlerin cevap anahtarları ayrıca paket içeriğine eklenmiştir.  

·         Farklı tipte soru tarzları,

·         Her deneme ayrı FASİKÜL OLARAK hazırlanmıştır.

·         Her deneme fasikülünde, KAZANIM TABLOSU verilmiştir.

·         Cevap anahtarları ayrı bir kağıtta 1. DENEME FASİKÜLÜN içine ayrıca koyulmuştur.

 

TEOG II DENEME SINAVI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER
 

1. TEOG 2 için öğrenciler 2.ünitenin son ilk iki kazanımı hariç, 5. ünitenin sonuna kadar sorumludurlar. Bu nedenle deneme sınavlarımız sorumlu olunan konu ve kazanımların dışına çıkılmadan hazırlanmıştır.

2. Kazanımların sınırlamaları konusunda çok hassas davrandık. Bazı kazanımların kitapta karşılığının olmadığı hepimizin malumudur. Sorular her ne kadar kitaba bağlı kalınarak hazırlansa da kazanımın verilmesinde eksik olduğunu düşündüğümüz yerlerde mümkün olduğunca farklı sorularla o kazanımı vermeye özen gösterdik. 

3. Ortaokulda 3 farklı kitap var. Bu kitaplar bölgelere göre farklılık arz etmektedir. Bizler bu üç kitabı da inceleyerek, kazanımlar için önemli gördüğümüz konuları belirledik ve sorularımızı hazırladık.

4. Soru sitillerimizde değişikliklere de gittik. Şekilli ve şemalı sorulara da yer verdik. Bu konudaki yaklaşımımızın zamanla Meb'in de sınav sistemine yansıyacağını düşünüyoruz. Bu konuda, Türkçe, matematik sorusu gibi olmuş tarzında eleştirilerin geleceğini biliyoruz. Eleştirmeden önce, TEOG 2 sınavını görmekte yarar var diye düşünüyoruz.

5. Yine bu sınavda da, Meb'in yüzde 70 oranında yorum sorusu soracağını düşünerek, sorularımızın yüzde 70'ini yorum sorusu olarak hazırladık. Ancak burada şu hususu belirtmek isteriz ki; önceki sınavda sorular kısa, süre uzundu. Bu da şunu gösteriyor; Meb önceki sınavda öğrencilerin okuma hızlarını ölçmeyi hedeflememiştir. Bu konu ile ilgili birçok eleştirinin Meb'e gittiğini biliyoruz. Bundan dolayı, bazı yorum sorularının her ihtimale karşı biraz uzun olmasının yerinde olacağını düşündük.

6. Bu setin içinde yer alan denemeler kazanımlar sırayla işlendikçe çözülmelidir. Bu denemelerde bizler derste yeni kazanım öğrettikçe bir sonraki denemenin çözülerek konu ve kazanımın pekiştirilmesini hedefledik. Bu nedenle ilk denemeden itibaren hangi denemenin hangi kazanıma ait soru içerdiği aşağıdaki tablodan incelenmeli ve en son hangi kazanım işlendiyse ona göre ilgili deneme sınavları çözülmelidir. 
 

Toplu Siparişleriniz için Müşteri Hizmetlerimizi Arayınız:  0232 343 27 27 - 0232 343 03 04 - 0505 979 88 88
 


7. Soruların yüzde 50'si kolay, Yüzde 30'u orta ve yüzde 20'sini de zor olarak hazırlamaya çalıştık. Yani çeldiricisi kuvvetli soruların varlığını öğretmen arkadaşlar dahil herkesin hissedeceğini düşünüyoruz. Bunu yapmaktaki amacımız ise, Meb'in yapmış olduğu sınavda 1-2 sorudaki çeldiricilerinin çok yüksek olmasını emsal olarak aldık. Bu sınavda da iki üç tane sorunun bu tarz çıkacağını düşünüyoruz.

8. Malumunuz üzere, TEOG 1 sınavında sorulan sorularla ilgili kazanım sayısı azdı. Şunu unutmayalım ki öğrencilerimiz TEOG 2'de daha çok kazanımdan sorumlu olacaklar. Bu açıdan bu sınavdaki başarı oranın düşeceğini düşünüyoruz. Zaten Bu deneme sınavlarını hazırlama nedenimiz de budur.

8. Bu yıl iki çeşit sınav paketi çıkarmamızın nedeni ise kazanımlar işlendikçe 10’lu DENEME SINAV paketimizin çözülmesi önem arzetmektedir.

9. Her zaman söylediğimiz gibi, öğrencinin konuyu bilmesi yeterli değil, o konunun kazanımına yönelik çeşitli sorularla karşılaşıp çözmesi sınavdaki başarısını artıracaktır. Yoksa konuyu bilip, bilgiyi kullanamayacaktır.

10. UNUTMAYINIZ: Hazırladığımız 12 PAKET DENEME her kazanımın ardından çözülmelidir. 

11.  TEOG DENEME SINAVLARIMIZIN kitapçıklarının kopyalanması, sorularının kullanılması, dağıtılması kesinlikle kul hakkıdır ve yasal değildir. Bu konudaki tüm telif hakları MN EĞİTİM ÖĞRETİM, YAYINCILIK, BİLİSİM, REKLAM VE İNŞAAT Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine aittir. 

12. Uzun uğraşlar sonucu hazırladığımız bu çalışmanın, öğrencilerimize faydalı olacağı inancımızı tekrarlıyor ve sizlere ve öğrencilere başarılar diliyoruz.
 

Toplu Siparişleriniz için Müşteri Hizmetlerimizi Arayınız:  0232 343 27 27 - 0232 343 03 04 - 0505 979 88 88

DinDersi.Com 

Uzman Eğitimci Kadrosu

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel içerik MN EĞİTİM ÖĞRETİM YAYINCILIK BİLİŞİM REKLAM İNŞAAT SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ. tarafından hazırlanmıştır. İzinsiz kopyalanamaz, kullanılamaz çoğaltıp dağıtılamaz.