Tövbe İstiğfar Duası

Tövbe İstiğfar Duası

  • 28.03.2018 22:55:26
No icon

Dua’nın en önemli esaslarından biri temiz bir kalp ile dua etmektir. Temizlenmek ise tövbe ve istiğfar ile olur.

İstiğfar duası

OKUNUŞU:

Estağfiru’llah, estağfiru’llah, estağfiru’llah el-azim, el-kerim ellezi la ilahe illa hüve’l-hayyü’l-kayyüm ve etubü ileyh. Ve nes’elühü’t-tevbete, ve’l-mağfirete, ve’l-hidayete lena, innehü hüve’t-tevvabü’rrahim. Tevbete abdin zalimin li nefsihi, la yemlikü li nefsihi mevten ve la hayaten ve nüşüra. Ve es’elühü’t-tevbete ve’l mağfirete, ve’l-hidayete lena, innehü hüve’t-tevvabü’r-Rahim.

ANLAMI : 

Allahtan affımı istiyorum, Allahtan affımı istiyorum, Allahtan affımı istiyorum ve yaptıklarımdan pişman olmuş olarak Ona dönüyorum ki O, azamet sahibi keremi bol bir Allahtır. Kendisinden başka gerçek ilah yoktur. Hayat sahibidir ve herşeyi ayakta tutmaktadır.Ondan benim tevbemi kabul etmesini, beni bağışlamasını ve beni doğru yola iletip orada devam etmeyi bana lütfetmesini istiyorum. Çünkü O, tevbeleri çok kabul eden merhametli bir Rabdır. Kendine zulmetmiş kul’un dönüşü kendi menfaatinedir. Tevbe eden kulş, ne hayat, ne ölüm, ne de tekrar diriliş için bir kuvvete sahiptir. Ondan benim tevbemi kabul etmesini, beni bağışlamasını ve beni hidayet üzere devamlı kılmasını niyaz ediyorum. Çünkü O, tevbeleri çok kabul eden ve merhameti bol olan Allahtır.

Amin.

Yorumlar

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel içerik MN EĞİTİM ÖĞRETİM YAYINCILIK BİLİŞİM REKLAM İNŞAAT SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ. tarafından hazırlanmıştır. İzinsiz kopyalanamaz, kullanılamaz çoğaltıp dağıtılamaz.