Hata Sezonu Açıldı. Şampiyon MEB mi Olacam Yoksa ÖSYM mi?

Hata Sezonu Açıldı. Şampiyon MEB mi Olacam Yoksa ÖSYM mi?

  • 01.04.2018 19:25:36
No icon

2018 sınavlarda hata yapma şampiyonası dün resmen başladı. Yılın ilk hatası, MEB'ten geldi. ÖSYM, kesinlikle bunun altında kalmaz, yakında onlar da yeni hatalarla sezona damga vurur!..

Milyonlarca öğrencinin kaderini belirleyen MEB ve ÖSYM nasıl oluyor da bu kadar dikkatsiz davranıyor anlamak mümkün değil!

Tamam her şey yoluna girdi derken, yine en başa dönülüyor.
Açıköğretim Lisesi sınavlarında dün yapılan yanlışlığa, akıl sır ermiyor.
Böylesi bir hatayı, ilkokul birinci sınıf öğrencisi bile yapmaz. Yapsa da, bu kadar, özürü kabahatinden büyük olmaz.

MEB'in özür açıklaması, tam da MEB'e yakışır cinsten:

Özür Açıklaması

"Milli Eğitim Bakanlığınca, açıköğretim kurumları sınavlarına 4'ten fazla ders için giren adayların cevap kağıtlarında, teknik bir hatadan dolayı eksik kodlama alanı ayrıldığı bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, açıköğretim kurumlarının 2. dönem sınavlarının bugün ve yarın tamamlanacağı aktarıldı. 

Dörtten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı 4 ders için kodlama alanı ayrıldığı belirtildi.

Bu adaylara yönelik, cevap kağıtları eksik basılan dersler için 21 Nisan Cumartesi günü saat 09.30'da telafi sınavı yapılacağı kaydedildi.

Konu ile ilgili açıköğretim kurumları öğrencilerinin herhangi bir mağduriyet yaşamayacakları vurgulanarak "Bu teknik hata nedeniyle bütün öğrencilerimizden özür diliyoruz."  denildi...

Umarız, bu, bu öğretim yılında, MEB'in ilk ve son hatası olur!..

Yorumlar

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel içerik MN EĞİTİM ÖĞRETİM YAYINCILIK BİLİŞİM REKLAM İNŞAAT SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ. tarafından hazırlanmıştır. İzinsiz kopyalanamaz, kullanılamaz çoğaltıp dağıtılamaz.