DHBT / KPSS Başvurusu Nasıl Yapılır?

DHBT / KPSS Başvurusu Nasıl Yapılır?

  • 06.07.2018 18:12:39
No icon

ÖSYM KPSS ÖNLİSANS VE ORTAÖĞRETİM BAŞVURU TARİHİNİ AÇIKLADI!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) internet  sitesinde yer alan duyuruya göre, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin  Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" ile "Kamu Görevlerine İlk Defa  Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar ile İlgili Usul ve Esaslar" hükümleri  kapsamında, 2018 KPSS ortaöğretim düzeyi, 7 Ekim'de uygulanacak.

LİSE KPSS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Lise KPSS başvuruları başladı. 3-19 Temmuztarihleri arasında ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden alınacak olan KPSS başvurular ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaptıktan sonra yapılabilecek.

2018 KPSS BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ!

Sınava başvuru işlemleri, 19 Temmuz'a kadar sürecek. Sınav ücreti  ödemesi ise 20 Temmuz'a kadar yapılabilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığında, din hizmetlerinde görev almak  isteyenlerin katılacakları din hizmetleri alan bilgisi testi (DHBT) ise 9  Aralık'ta yapılacak. DHBT başvuru işlemleri, 9-17 Ekim tarihlerinde  gerçekleşecek.

Din hizmetlerinde görev almak isteyen adaylar, KPSS'ye girdikleri  öğrenim düzeyinde DHBT'ye de katılacaklar. Ortaöğretim düzeyinde DHBT'ye  katılacak adayların, 2018 KPSS ortaöğretim düzeyi genel yetenek-genel kültür  oturumuna katılmaları gerekiyor.

Açıklamada, sınava başvuracak adayların, ÖSYM'nin internet sitesinde  yer alan başvuru kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerektiği belirtildi.

KPSS LİSANS SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS Genel Kültür Genel Yetenek sınavı bu yıl 22 Temmuz 2018 tarihinde saat 10:15'de başlayacak ve 130 dakika sürecek. Adaylar KPSS Genel Kültür Genel Yetenek sınavına 60 TL katılım ücreti ödeyecek.

Öte yandan aynı gün içerisinde Öğretmen adaylarının dahil olduğu Eğitim Bilimleri sınavı öğleden sonra 14:45'de başlayacak. Bunun yanı sıra KPSS alan sınavları 28-29 Temmuz 2018 tarihinde üç farklı oturumda gerçekleştirilecek. Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı (ÖABT) ise 5 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek.

Yorumlar

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel içerik MN EĞİTİM ÖĞRETİM YAYINCILIK BİLİŞİM REKLAM İNŞAAT SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ. tarafından hazırlanmıştır. İzinsiz kopyalanamaz, kullanılamaz çoğaltıp dağıtılamaz.