Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: “Pilot uygulama Şubat ayında başlıyor"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: “Pilot uygulama Şubat ayında başlıyor"

  • 07.02.2019 14:31:40
No icon

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul yönetimi ve öğretmenlerin bir takım olarak birlikte hareket etmesinin zeminini sağlayacak sistemin pilot uygulamasının Şubat ayında başlayacağını açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul yönetimi ve öğretmenlerin bir takım olarak birlikte hareket etmesinin zeminini sağlayacak sistemin pilot uygulamasının Şubat ayında başlayacağını söyledi.

İHA'nın haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda milletvekillerine bilgi verdi.

Selçuk, öğretmen yetiştirmede teori ve uygulama eğitimini bir arada veren bir yöntemi benimsediklerini söyledi. Selçuk, "Bir ülkede aile bozulursa, toplumun sosyolojisi, antropolojisi ve etosu tümüyle yıkılır. Eğitim sisteminde de okul yapısal bir sorun yaşarsa tüm eğitim sisteminin kılcal damarları kopar.

Dijital entegrasyon süreci içerisinde bütün okulların ortak bir hedefe doğru yöneltilmesi çok önemlidir" ifadelerini kullandı.

Okulların yapısal dönüşümünde bütçeleme sistemi üzerine çalışmaları olduğunu söyleyen Bakan Selçuk, "Okul yöneticilerinin yönetsel rollerinin dönüştürülmesi ve yöneticiliğin özel görev alanına dönüşmesi konusunda Öğretmenlik Kanun Taslağı çerçevesinde bazı çalışmalar var.

Okulun yöneticisinin, öğretmenlerin bir takım olarak birlikte hareket etmesinin zeminini ve okulun kendi fotoğrafını her gün izleyebilmesi ve onlarca parametre içerisinde okulun kendisini görebilmesi gerekiyor. Bunun pilot uygulaması Şubat ayında başlıyor" diye konuştu.

Yorumlar

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel içerik MN EĞİTİM ÖĞRETİM YAYINCILIK BİLİŞİM REKLAM İNŞAAT SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ. tarafından hazırlanmıştır. İzinsiz kopyalanamaz, kullanılamaz çoğaltıp dağıtılamaz.