MEB Sınavla 20 Bin İdareci Atayacak !

MEB Sınavla 20 Bin İdareci Atayacak !

  • 11.03.2019 13:47:14
No icon

MEB'de 20 Bin Yönetici Normu Boş. 9 bin müdür normu 11 bin müdür yardımcılığı normunda boşluk var. MEB bu norm kadrolara sınavla atama yapacak. 

Eğitim kurumlarına yönetici görevlendirmeleri, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği hükümleri ile yeniden ve ilk defa görevlendirme takvimleri çerçevesinde yapılacaktır.

Açıklanan takvime göre, mevcut yöneticilerin görevlendirme işlemleri 4 Mart - 17 Mayıs 2019 tarihlerinde arasında yapılacak. 

21 Nisan 2019 tarihinde yapılacak olan MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı sonucuna göre yapılacak olan görevlendirmeler ise 27 Mayıs - 9 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

20 BİN BOŞ YÖNETİCİ KADROSU

MEB'de halen 37 bin Okul Müdürlüğü kadrosundan 9 bini münhal bulunuyor.

Ayrıca 11 bin Müdür yardımcılığı normu boş bulunuyor.

Bu hesaba göre; MEB'de yaklaşık 20 bin müdür ve müdür yardımcılığı normu açığı mevcut.

Kurumunda 4 ve 8 yılını dolduran yöneticilerin Ek-1 değerlendirme formu ile görevlendirmelerinin yapılması bu açığı kapatmayacak. Çünkü bu yöneticiler zaten toplamdaki kadronun içerisinde yer alıyor.

Hatta bu yöneticilerin pek çoğu 2014 yılında görevlendirildikleri için kurumlarında 4 yılını tamamladıklarından, kendi kurumlarını tercihte artı 4 puan gibi belirleyici bir puan alacaklarından çoğunlukla kendi kurumlarında kalmayı tercih edeceklerdir. 

Diğer taraftan açık bulunan 20 bin yöneticilik kadrosunun hizmet bölgelerine göre dağılımı incelendiğinde,

Yorumlar

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel içerik MN EĞİTİM ÖĞRETİM YAYINCILIK BİLİŞİM REKLAM İNŞAAT SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ. tarafından hazırlanmıştır. İzinsiz kopyalanamaz, kullanılamaz çoğaltıp dağıtılamaz.