İstanbul’daki saldırılar 15 Temmuz’a hazırlıktı

Fidan, haberi İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın Özel Kalem Müdürü Özgür Taşdemir'den öğrendiğini, dönemin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ı aradığını ve Bozdağ'ın kendisine 'İrfan bey, devletimize ve milletimize sahip çıkın' dediğini söyledi. İrfan F

  • 12.07.2019 19:17:55
No icon

Fidan, haberi İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın Özel Kalem Müdürü Özgür Taşdemir'den öğrendiğini, dönemin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ı aradığını ve Bozdağ'ın kendisine 'İrfan bey, devletimize ve milletimize sahip çıkın' dediğini söyledi. İrfan Fidan, 15 Temmuz gecesi darbe girişimine katılan kişiler hakkında başlatılan soruşturma ve yakalama kararına ilişkin bilgilerin gazete ve televizyonlara bizzat kendisi tarafından iletildiğini söyledi. İrfan Fidan'ın SABAH'a yaptığı açıklamaları şöyle:

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan

* MİT KRİZİ... 2010'da Hatay'dan İstanbul'a geldim. Şişli Savcılığı görevini yürütürken 2011'de adliyeler birleşti ve şu an görev yaptığımız Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne geçtim. Burada görevimi yürütürken 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın ifadeye çağrılması hadisesi yaşandı. Bu, FETÖ'nün Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik ilk ciddi operasyonuydu. O süreçte, Beşiktaş'taki örgüt mensuplarının yoğunlukta olduğu Özel Yetkili Mahkemelerin kapatılmasına müteakip Türkiye genelinde TMK 10. maddesiyle yetkili terör savcılıkları kuruldu. Ben de 7 Şubat'tan sonra Sahtecilik ve Kaçakçılık Büro'da görevliyken HSK tarafından TMK 10. maddesi terör savcısı olarak görevlendirildim. 7 Şubat'ta devlete yönelik operasyondan sonra bile İstanbul Adliyesi'ne atanan 22 savcıdan çoğunun FETÖ üyesi olduğu tespit edildi. O 22 savcıdan çoğu ya firarda ya da tutuklu.

Yorumlar

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel içerik MN EĞİTİM ÖĞRETİM YAYINCILIK BİLİŞİM REKLAM İNŞAAT SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ. tarafından hazırlanmıştır. İzinsiz kopyalanamaz, kullanılamaz çoğaltıp dağıtılamaz.