2018 DHBT Sınav Başvuruları Başladı

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ÖSYM'ye yaptırılan bir sınavdır. Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarına ilk kez açıktan veya sözleşmeli olarak atanacak adayların girmesi gerekir. Bu atamalara ilişkin yeterlilik sınav

  • 13.11.2017 10:53:26
No icon

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ÖSYM'ye yaptırılan bir sınavdır.

Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarına ilk kez açıktan veya sözleşmeli olarak atanacak adayların girmesi gerekir. Bu atamalara ilişkin yeterlilik sınavı daha önceki yıllarda Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılırken, son yıllarda ÖSYM bünyesinde yapılmaya başlanmıştır.

DHBT sınavına başvuru yapabilmek dini öğrenim mezuniyeti gerekir. DHBT sınavı 2 yılda bir yapılan bir sınavdır.

6 Kasım 2018 tarihinde yapılacak olan sınav, ÖSYM'nin sınav takviminde yaptığı değişiklik nedeniyle 4 Aralık 2018'ya ertelendi.

4 Aralık 2018'da yapılacak olan Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi için başvurular 21 Eylül 2018'da başladı ve 3 Ekim 2018'da sona erecek.

2018 DHBT Başvuruları ÖSYM aday işlemleri sistemine T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak gerçekleştirilecektir.

ÖSYM'nin Konu İle İlgili Duyurusu Şöyle:

"Kamu Personel Seçme Sınavı 2018-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT), 4 Aralık 2018 tarihinde uygulanacaktır.

Sınava başvurular, 21 Eylül-3 Ekim 2018 tarihlerinde yapılacaktır. Adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin https://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir. Adaylar, KPSS’ ye katıldıkları öğrenim düzeyinde DHBT ’ye katılmak zorundadırlar.Sınava başvuracak adayların Ek’ te yer alan kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI"

KAMU PERSONELİ

Yorumlar

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel içerik MN EĞİTİM ÖĞRETİM YAYINCILIK BİLİŞİM REKLAM İNŞAAT SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ. tarafından hazırlanmıştır. İzinsiz kopyalanamaz, kullanılamaz çoğaltıp dağıtılamaz.