DHBT Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nda memur olmak isteyen adaylar KPSS DHBT sınav sonuçlarını bekliyor.

  • 13.11.2017 11:35:08
No icon

Diyanet İşleri Başkanlığı'nda memur olmak isteyen adaylar KPSS DHBT sınav sonuçlarını bekliyor.

KPSS DHBT sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli değil. ÖSYM'nin sonuçları iki hafta içinde açıklayacağı tahmin ediliyor. ÖSYM son dakika gelişmesine göre ÖSYM sonuç sayfasına giren adaylar, KPSS DHBT Alan Bilgisi sonuçlarını öğrenmek için ilgili linkle karşılaşıyor. KPSS DHBT sonuçları açıklandı. Adaylar, haberimizdeki linkten 2018-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sonuçları' na ulaşabilecek.

KPSS DHBT SINAV SONUÇLARI NASIL DUYURULACAK

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile

ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır.

Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

KPSS DHBT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev alacak personeli seçmek amacıyla Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) 4 Aralık Pazar günü yapıldı. Binlerce adayın gözü kulağı ÖSYM'den gelecek DHBT sonuçlarında. Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli değil. ÖSYM'nin sonuçları iki hafta içinde açıklayacağı tahmin ediliyor.

AKŞAM HABERLERİ

Yorumlar

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel içerik MN EĞİTİM ÖĞRETİM YAYINCILIK BİLİŞİM REKLAM İNŞAAT SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ. tarafından hazırlanmıştır. İzinsiz kopyalanamaz, kullanılamaz çoğaltıp dağıtılamaz.