DHBT Mağdurları Ek Başvuru Süresi İstiyor / Gündem Haberleri

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) başvuruları 3 Ekim tarihinde sona erdi. Başvuruların alındığı son gün olarak adaylara belirtilen tarihin üzerinden günler geçti ancak adaylar ek başvuru süresi istiyor. DHBT başvurularını geciktiren vatandaşlar kon

  • 13.11.2017 9:52:48
No icon

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) başvuruları 3 Ekim tarihinde sona erdi. Başvuruların alındığı son gün olarak adaylara belirtilen tarihin üzerinden günler geçti ancak adaylar ek başvuru süresi istiyor. DHBT başvurularını geciktiren vatandaşlar konu hakkında ÖSYM'den kısa zamanda açıklama bekliyor.

2018 KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT 2018) Sınavına katılacak olan adaylar başvuruların hangi gün ve saatte yapılacağını bilmedikleri için başvuru tarihlerini kaçırdılar. DHBT Sınavı 4 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Başvurular ise 3 Ekim pazartesi günü sona erdi. Binlerce aday başvuru yapamadıkları için mağdur olurken ÖSYM'den konu hakkında ek başvuru süresi istiyorlar. Siz de haberimizden konu hakkında detaylara ulaşabilir ayrıntıları takip edebilirsiniz.

DHBT’ ye başvurular, 21 Eylül-3 Ekim 2018 tarihleri arasında yapıldı. Fakat adaylar çeşitli nedenlerden ötürü başvuru yapamadıkları için ÖSYM'den başvuruların uzatılmasını istiyor. Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine başvurmak isteyen adaylar yetkililerden açıklama bekliyor. KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür oturumuna katılmaları zorunlu olduğundan lisans düzeyinde DHBT’ ye katılacak adayların 17-31 Mart 2018 tarihleri arasında KPSS Lisans başvurularını; DHBT’ ye ortaöğretim veya ön lisans düzeyinde katılacaklar adayların ise 9-24 Ağustos 2018 tarihleri arasında KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans başvurularını yapmaları zorunludur. Bu tarihler dışında başvuru alınmayacaktır.

BAŞVURULAR BİTTİ

21 Eylül ile 3 Ekim tarihleri arasında yapılan başvurular adaylar tarafından merakla bekleniyordu. Ancak katılımcıların pek çoğu çeştli nedenlerden ötürü başvuru tarihlerini geçirdiler. Oluşan binlerce mağduriyet sonucu ÖSYM'nin ek başvuruları uzatıp uzatmayacağı merak konusu oldu.

BİNLERCE MAĞDUR VAR

2018 Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi 3 Ekim günü son bulan başvuruları geciktiren adayların sayısı binleri buluyor. Vatandaşlar yetkililerden 1 yada 2 günlük ek başvuru süresi isterken oluşan mağduriyetin giderilmesini bekliyorlar. 4 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan sınava günler kala ÖSYM konu hakkında beklenen açıklamayı yapması bekleniyor. Siz de ÖSYM resmi internet sitesinden duyurular kısmında başvurular hakkında tüm açıklamaları ve son dakika haberlerini takip edebilirsiniz.

ÖSYM VE BİMER'E İSTEKLERİNİZİ YAZIN

Mağdur olan vatandaşların durumlarının düzeltilmesi için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet sitesinde yer alan "Bilgi Edinme" ve BİMER' den istek ve şikayetler de bulunabilirsiniz. Aşağıda verdiğimiz linkten Giriş kodu ve T.C. Kimlik Numaranızı girerek isteklerde bulunabilir ya da telefonla arayarak beklentilerinizi dile getirebilirsiniz.

ÖSYM BİLGİ EDİNME SAYFASI

Yukarda yer alan linkten Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet sayfasında yer alan bilgi edinme bölümünden şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz.

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

den de şikayetlerinizi yetkililere gönderebilirsiniz.

DHBT SINAVI NE ZAMAN?

ÖSYM'den sınav tarihleri ile ilgili değişikliğe gidildiği belirtilerek "22.10.2018 tarihinde yapılacağı duyurulan Kamu Personel Seçme Sınavının (2018-KPSS Ortaögretim/ Önlisans (Ön Lisans Düzeyi),16 Ekim 2018 tarihinde yapılmasına, 23.10.2018 tarihinde yapılacağı duyurulan Kamu Personel Seçme Sınavının (2018-KPSS Ortaögretim/ Önlisans (Ortaöğretim Düzeyi),20 Kasım 2018 tarihinde yapılmasına karar verilmiştir" açıklamasında bulunuldu. DHBT sınavı ise "Kamu Personel Seçme Sınavı 2018-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT), 4 Aralık 2018 tarihinde uygulanacaktır."

SİZLERDEN GELEN YORUMLAR

- Yetkililer yardım edin lütfen, mağduruz uzatılsın bu sure rica ederiz..

- Allah rızası için sure uzatılsın. Sesimizi duyun

- Arkadaşlar ÖSYM ye yazalım sesimizi duyuralım

- Lütfen bir şans daha verin, sure uzatılsın

- Ne olur süre uzatılsın çok mağdur olan var

- Burdan sesimizi duyanlar bizim sesimiz olun yetkilere bizim mağdur olduğumuzu bildirin

- Allah rızası için uzatılsın lütfen yetkililer sesimizi duyun mağduruz, benden kaynaklanan bir durum yok, ırak il sınırında olmamın dezavantajı can güvenliğimden dolayı başvurumu yapamadım yardım edin

- Lütfen DHBT süresi uzatılsın KPSS’ye Ücret yatırdık DHBT’yi unutuk benim gibi bir çok arkadaşım var mağdur olan 1 gün daha uzatın

- Evet ulaşılmıyo kır şehirdeki ÖSYM bürosuna gideceğim sizde gidin size yakın bürolara

- Eveet arkadaşlar bundan sonra yapacak bir şey kalmadı hakkımızda hayırlısı

- Yetkililer lütfen sesimizi duyun, sınırda yaşıyorum ne internet vardı bir haftadır nede can güvenliğimden merkeze gidebildim, ırak sınırındaki Hakkari’ nin çukurca ilçesinde yaşıyorum bu sınava girmem lazım sesimi duyun Allah rızası için

- Ne olur 1 gün uzatın rica ediyorum bu yorum yetkililere ulaşsın diğer başvurmayan arkadaşlar lütfen dört koladan sesimizi duyuralım

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) başvuruları 3 Ekim tarihinde sona erdi. Başvuruların alındığı son gün olarak adaylara belirtilen tarihin üzerinden günler geçti ancak adaylar ek başvuru süresi istiyor. DHBT başvurularını geciktiren vatandaşlar konu hakkında ÖSYM'den kısa zamanda açıklama bekliyor.

KARAR

Yorumlar

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel içerik MN EĞİTİM ÖĞRETİM YAYINCILIK BİLİŞİM REKLAM İNŞAAT SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ. tarafından hazırlanmıştır. İzinsiz kopyalanamaz, kullanılamaz çoğaltıp dağıtılamaz.