9 bin 500 personel alımı şubat ayında!

9 bin 500 sözleşmeli İmam,Müezzin ve Kur'an Kursu Öğretici alımı şubat ayında!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılancak olan personel alımı en erken 2019 yılı Şubat ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

Kısa bir süre önce basın açıklaması yaparak büyük gafa imza atan malum şahsa tepkiler devam ederken, Dinihaber.com olarak okurlarımıza olayın içyüzünü aydınlatmayı görev biliyoruz.

Bilidiği gibi ÖSYM, KPSS-DHBT sınavını Aralık ayında yapacak sonuçlar ise 4 Ocak 2019 tarihinde açıklanacaktır. Bu durumda personel alımının gerçekleşmesi en erken Şubat en geç Mart ayını bulacaktır. 

Diyanet'in askıya çıkacak olan personel alım ilanı, sözlü sınav tarihini duyuracak olması ile yer mekan ve komisyonların hazırlanması nereden bakarsanız bakın Diyanet'in bir ayını alır. Bu durumda da en erken 2019 Yılı Şubat ayında olması bekleniyor. Mart ayına da sarkabilir.

Hal bu iken Diyanet'ten habersiz malum zat aralık ayında personel alımına çıkacağını söyleyerek KURUMDAN NE KADAR HABERSİZ olduğunu göstermiştir. Her ne kadar malum zat 9 bin 500  personel alımı yapacağını söylese de Personel Daire Başkanlığının bu sayıyı onaylayıp onaylamayacağı belirsizliğini koruyor.

Kaynak: DiNiHABER.C0M

Copyright © 2016 dindersi.com - Tüm Hakları Saklıdır.