MEB Bakanı Ziya Selçuk'la ilgili bomba iddia: 'İstifası cebinde dolaşıyor' söylentileri var!

 

Milli Eğitim Bakanlığının başına 10 yıllardır ilk defa, hem dünya hem de ülkemizi bilen YERLİ VE MİLLİ bir bakan geldi. Medya bakanı harcamaya çalışıyor. İnşaallah bu şekilde yazı yazanların KALEMLERİ KIRILIR. Lütfen Ziya hocaya sahip çıkalım. 

Ziya hocaya sahip çıkmak için bu haberi lütfen medyada paylaşalım. Ziya hoca bizimdir, kimseye harcatmayız.

 

Karma eğitim konusunda yapılan yeni düzenlemeye ilişkin "Karma eğitim kaldırılacak mı?" tartışması sürerken, BirGün gazetesi yazarı ve Eleştirel Pedagoji dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ünal Özmen, çarpıcı bir iddiada bulundu. Ziya Selçuk'la birlikte geçmişte Talim Terbiye Kurulu'nda birlikte görev yaptıklarını söyleyen Özmen, "Pazar günü 'Eğitim 2018 Buluşma' toplantısı vardı. Medyada çok fazla yer almadı ama orada Ziya Hoca 'Önümüzdeki günlerde zorunlu eğitimi de tartışacağız. Eğitim ve zorunlu kelimesini yan yana getirenlere durun demek için buradayız' dedi" ifadelerini kullandı.

 

 

Özmen, şöyle devam etti: "Dünyanın her yerinde zorunlu eğitime karşı olanlar muhafazakarlardır, dincilerdir. Zorunlu eğitim çocuğa ileride içine katılacağı topluma ilişkin bilgiler vermek içindir. Bu eğitimin dışında kalan insanların toplumun diğer kesimiyle uyumlu bir şekilde varlığını sürdürebilmesi için bilgi edinebileceği, beceri kazanabileceği, deneyim yaşayabileceği başka yer yoktur."

 

'ZİYA HOCA BİLEREK SÖYLEDİ'

 

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'un sözlerinin zorunlu eğitimi kaldırmak maksadına geldiği konusunda iddialı olan Özmen, şöyle konuştu:

 

'SİYASET TARAFINDAN TESLİM ALINMIŞ GİBİ'

 

Ziya Selçuk'un modern eğitim yanlısı olduğunu da sözlerine ekleyen Özmen, "İslamcı değil, liberal birisi. Eğitime dahi fikirleri olan, ters düştüğüm yerleri olsa bile modern eğitimin içinde düşünen birisi. Bu tür çıkışlara prim vermemesi gereken bir anlayışı olduğunu düşünüyordum. Şimdi siyaset tarafından teslim alınmış gibi. Belki spekülatif olabilir ama istifası cebinde gezdiği gibi laflar duyuyorum" dedi.

Copyright © 2016 dindersi.com - Tüm Hakları Saklıdır.